czwartek, 15 września 2011

środa, 14 września 2011

C# - parsowanie double z kropką i przecinkiem

Różne programy różnie zapisują liczbę zmiennoprzecinkową. Jedne używają kropki w celu oddzielenia części ułamkowej od części całkowitej. Na dodatek ten sam program może różnie zapisywać w zależności od ustawień systemu w którym jest uruchomiony.
Napisałem więc prostą funkcję, która próbuje skonwertować stringa do double:

private static double GetDouble(string value)
{
  double res;
  if (!double.TryParse(value,NumberStyles.Any, CultureInfo.CurrentCulture, out res))
  {
    if (!double.TryParse(value, NumberStyles.Any, CultureInfo.GetCultureInfo("en-US"), out res))
    {
      if (!double.TryParse(value, NumberStyles.Any, CultureInfo.InvariantCulture, out res))
      {
        res = double.NaN;
      }
    }
  }
  return res;
}

poniedziałek, 12 września 2011

Testuj smartfona - wrażenia po testach

Skończył się czas testowania smartfona w Play. Jakie wrażenia? Krótko mówiąc mieszane. Ogólnie fajna sprawa dostać telefon z darmowym netem. Tak się złożyło, że ostatnio dużo podróżuję i bezprzewodowy internet bardzo się przydaje. Szczególnie przypadła mi do gustu funkcja access pointa.
Niestety Play nie postarał się wybierając telefon. Stary, wolny jednordzeniowy procesor, mało RAMu i telefon nie nadaję się do użytku. Często zastanawiałem się czy kliknąłem w ikonkę czy nie, czy aplikacja jeszcze się uruchamia itp. Następny minus to bateria czy też prądożerność telefonu. Jeśli włączyło się połączenie 3G to bateria nie wytrzymywała nawet pół dnia. Żebym to jeszcze jakoś intensywnie go eksploatował ale nie, samo sprawdzanie skrzynki mailowej w tle skutecznie rozładowywało komórkę. Rozwiązaniem było wyłączanie połączenia po skorzystaniu z telefonu (o minusach tego rozwiązania chyba nie muszę pisać) i korzystanie gdzie się dało z wifi. W ten sposób można było osiągnąć rezultat 1.5 do 2 dni.
Podsumowując akcja fajna, co niektórzy pewnie się przekonali, ale można było trochę bardziej to przygotować, wydać trochę więcej pieniędzy na smartfony a w ostateczności rozciągnąć w czasie akcję aby przy użyciu mniejszej liczby telefonów można było nadal przekazać do testowania tej samej liczbie osób.

niedziela, 11 września 2011

Darmowy internet od Aero2 - zmiany w wydawaniu kart

Pewnie niejeden słyszał już o darmowym bezprzewodowym internecie od Aero2. Dotychczas polegało to na tym, że należało wypełnić formularz, wpłacić depozyt w wysokości 50zł i najgorszy ze wszystkiego (przynajmniej dla mnie, mieszkańca Gdańska) odbiór osobisty karty SIM w biurze firmy w Warszawie.
Na szczęście po interwencji UKE można zamówić kartę i zażyczyć sobie wysyłkę do domu za 7zł. Przy okazji zmalała wartość depozytu do 20zł.
Jako że koszty się zmniejszyły i mogę wszystko zrobić bez ruszania się z domu (no po za spacerem na pocztę) postanowiłem spróbować. Wpłaciłem pieniądze (2 przelewy na dwa różne konta) i czekam na odpowiedź. W dniu wysyłki dokumentów (6 września)  brak było już kart ale dostawa miała być 9. września.
Dziś sprawdziłem czy są jakieś nowe wieści na stronie. Pojawił się harmonogram wysyłki kart. Trzeba będzie poczekać do 10 października więc cierpliwie czekam. Jak coś się ruszy na pewno dam znać :)